SMF 2017

PROGRAM SZCZECIN MUSIC FEST 2017
 
 
THE BALANESCU QUARTET PLAYS KRAFTWERK
23.03.2017, godz. 19.00, Filharmonia w Szczecinie
The Balanescu Quartet Jeden z najsłynniejszych kwartetów smyczkowych świata wyróżniający się nie tylko muzycznym kunsztem, ale także przekraczaniem granic i poszukiwaniem nowych dróg. Zespół powstał w 1987 roku. Jego twórcą i liderem jest Alexander Balanescu, pochodzący z Rumunii skrzypek i kompozytor.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
TORD GUSTAVSEN WITH SIMIN TANDER AND JARLE VESPESTAD
25.04.2017, godz. 19.00, Filharmonia w Szczecinie
Norweski pianista, od wielu lat jeden z głównych reprezentantów skandynawskiej sceny jazzowej. Przez ponad 20 lat swojej kariery współpracował z najlepszymi norweskimi, muzykami: Silje Nergaard, Siri Gjare, Kristin Asbjornsen, Tore Brunborgiem czy Matsem Eilertsenem. Brał udział w nagraniach innych artystów, jak choćby z Anną Marią Jopek na "ID" (2007). Wydał cztery albumy dla prestiżowego ECM Records: „Changing Places" (2003), "The Ground" (2005), "Being There" (2007) i ostatni "Restorted, Returned" (2009/2010), które stały się jednymi z najbardziej popularnych nagrań ostatniej dekady. Jego muzyka spotykała się z aplauzem krytyków na świecie
 
 
 
 
 
 
KINGS OF CONVENIENCE
6.05.2017, godz. 19.00, Filharmonia w Szczecinie
Dla wielu słuchaczy to prawdziwie kultowy duet. Ich twórczość porównuje się do niezapomnianej pary Paul Simon – Art Garfunkel. W Polsce wystąpili dotychczas tylko jeden raz – w 2010 roku na festiwalu Open'er. Kings of Convenience tworzą wokalista i gitarzysta Erik Glambek Boe oraz gitarzysta ErlendOye. Pochodzą z Bergen (Norwegia).
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SUZANNE VEGA
19.06.2017, godz. 19.00, Filharmonia w Szczecinie
Stała się czołową postacią autorskiej muzyki na początku lat 80-tych ubiegłego wieku. W swoich poetyckich balladach opowiada o problemach, z którymi borykają się ludzie, dostrzega wokół siebie to, co innym umyka i przekazuje to w bardzo emocjonalny sposób. Z jej twórczości inspiracje czerpały następne pieśniark-autorki, m.in. Sinead O'Connor i Tracy Chapman. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
APOCALYPTICA PLAYS METALLICA
6.07.2017, godz.20.30, Zamek w Szczecinie
Jedna z najsłynniejszych współczesnych grup muzycznych wykonująca szeroko pojętą muzykę heavy metalową z elementami muzyki poważnej, w tym symfonicznej. Powstała w 1993 roku w Finlandii, a tworzą ją absolwenci słynnej Akademii Muzycznej imienia Sibeliusa w Helsinkach. 
W Szczecinie zespół zaprezentuje program oparty na twórczości grupy Metallica  na 20-lecie wydania debiutanckiego albumu „Apocalyptica plays Metallica by Four Cellos”
 
 
ROBERT GLASPER EXPERIMENT
15.07.2017, godz. 20.30, Zamek w Szczecinie
Amerykański pianista, kompozytor i producent, jedno z najgłośniejszych nazwisk współczesnego jazzu, R&B i hip-hopu. Artysta prowadzi równolegle dwa główne projekty: Robert Glasper Trio oraz Robert Glasper Experiment. Pierwszy ma charakter zdecydowanie jazzowy, a w drugim jazzowe wpływy są równie istotne jak soul oraz hip-hop. Formacja Robert Glasper Experiment wystapi w swoim najmocniejszym 6-osobowym składzie! 
 
 
 
 
 
 

 

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Subscribe and stay in touch

BUY TICKET

Here you can find full list of ticket offices. More

FREE ENTRANCE

Periodically we are drawing free tickets. More

Join us