SMF 2004

SZCZECIN MUSIC FEST 2004 :
 
22 kwietnia, Filharmonia w Szczecinie 
 
Najwybitniejszy współcześnie bandoneonista na świecie. Nie bez powodu porównywany bywa do Astora Piazzolli – można bowiem uznać go za kontynuatora tango nuevo stworzonego przez Mistrza. Choć muzyczne ścieżki Saluzziego prowadziły go, i nadal prowadzą, w nieco innych kierunkach, to przecież cel pozostaje podobny. Rzecz charakterystyczna – obojętne, jak daleko Saluzzi odchodzi od tradycyjnego tanga, w jego twórczości zawsze wyraźnie słychać puls muzyki z Buenos Aires.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
27 maja, Zamek w Szczecinie
 
Ich muzyka brata się z nowym wspaniałym elektronicznym światem, wciąż jednak pozostając gruntownie organiczną, namacalną i ciepłą – zupełnie nie w stylu sterylnej, klinicznej atmosfery generowanej przez techników z laboratorium.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
29 maja, Zamek w Szczecinie
 
Należy do absolutnej czołówki światowej sceny jazzowej. Jest także powszechnie uważany za jednego z najciekawszych gitarzystów na świecie. Jego wspaniała technika, połączona z pasją i inteligencją, pozwoliła mu zdobyć (na przestrzeni lat 1976-1992) aż 13 nagród prestiżowego "Guitar Player Poll" - najwięcej nagród przyznanych indywidualnemu wykonawcy przez ten magazyn w jego 20-letniej historii.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W RAMACH SPECJALNEJ EDYCJI SMF 2004 :
 
14 października, Filharmonia w Szczecinie

 

Na perkusji gra od dziesiątego roku życia. Jako 16-latek podjął współpracę z Hugh Masekelą. Potem grał z Tedem Cursonem i Illinoisem Jacquet`em. W połowie lat 60-tych współpracował z Lou Donaldsonem oraz Blue Mitchellem, z którym nagrał pierwszą płytę. Występował w zespołach największych gwiazd jazzu: McCoya Tynera, Dextera Gordona, Horace`a Silvera, Freddiego Hubbarda, Joe Hendersona, Dave`a Liebmana, Pata Metheny, Charlie Hadena, Johna Scofielda, Stana Getza czy Carmen McRae. 

 

 

 

 

 

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Subscribe and stay in touch

BUY TICKET

Here you can find full list of ticket offices. More

FREE ENTRANCE

Periodically we are drawing free tickets. More

Join us