PROGRAM

 

Harmonogram Szczecin Music Fest 2022:

1/ Michał Jan & Immortal Onion

12.05.2022, Jagiellońska 86, godz. 20:00

Immortal Onion to trójmiejskie trio założone w 2016 roku. Muzycy odwołują się do wielu gatunków muzycznych. Na ich utwory wpływają m.in. jazz, muzyka filmowa, minimalizm czy muzyka elektroniczna. Charakterystyczne brzmienie zawdzięczają umiejętnemu łączeniu energicznych i skomplikowanych rytmicznie fragmentów z minimalistycznymi, transowymi motywami.

Po wydaniu dwóch dobrze przyjętych albumów studyjnych ugruntowali sobie pozycję jednego z najciekawszych projektów nowej fali polskiego jazzu. Album „Screens” z udziałem Michała Jana Ciesielskiego, trójmiejskiego kompozytora i saksofonisty z potwierdza, że fuzja nowoczesnego jazzu z elektroniką może być wciąż świeża i porywająca.

 

2/ Wojtek Mazolewski Quintet

25.05.2022, Filharmonia w Szczecinie, godz. 19:00

Wojtek Mazolewski i muzycy jego kwintetu od początku powstania formacji prezentują nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej. Zarówno album „Polka” z 2014 roku jak i album „When Angels Fall” z 2019 roku z interpretacjami muzyki Krzysztofa Komedy zostały doskonale ocenione przez krytyków muzycznych i publiczność.

Wybuchowe koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Analogowe brzmienie kwintetu nawiązuje do mistrzów jazzu, łączy się z elektroniką i współczesnymi inspiracjami. W swojej twórczości formacja eksperymentuje, wzbudza emocje i udowadnia, że muzyka jazzowa ma potencjał burzenia muzycznych schematów. Jazzu w wydaniu zespołu słuchają wszyscy – od fanów kameralnych przestrzeni domowego zacisza, po entuzjastów wielkich koncertów kończących się owacjami na stojąco.

 

3/ Morcheeba

21.06.2022, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, godz. 20:00

Legenda trip-hopu wraz ze swoją charyzmatyczną wokalistką Skye Edwards wystąpi w Szczecinie! Zespół będzie promować swój dziesiąty album studyjny "Blackest Blue".

Morcheeba to bez wątpienia jeden z najważniejszych zespołów trip-hopowych wszechczasów. Kariera zespołu trwa już ponad ćwierć wieku!
W 2020 roku formacja nie mogła koncertować, co pozwoliło im na spokojną pracę nad nowymi kompozycjami i ich studyjne doszlifowanie. Owocem tej pracy jest album "Blackest Blue", który ujrzał światło dzienne w lipcu 2021. Na płytę trafiło dziesięć utworów łączących downbeat, trip-hop, chillout, electro-pop i soul, czyli wszystko, co w stylu Morcheeby najbardziej atrakcyjne i lubiane.

Na koncercie zespół zaprezentuje nie tylko materiał z najnowszej płyty - nie zabraknie także największych hitów formacji, powstałych w ciągu 27 lat aktywności scenicznej zespołu.

 
 
Partner Główny: Miasto Szczecin
Sponsor: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

Zamów newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco.

kup BILET

Tu znajdziesz pełną listę punktów sprzedaży biletów na nasze koncerty. Więcej

darmowe WEJŚCIÓWKI

Cyklicznie losujemy darmowe bilety na nasze koncerty. Więcej

Dołącz do nas