HYPNOTIC BRASS ENSEMBLE

Informacje o koncercie

11-05-2018, 20:00

Wzorzec pozytywnej energii i pierwotnej siły muzyki, porwą do zabawy nawet najbardziej opornych! Hypnotic Brass Ensemble to najbardziej niesamowity i roztańczony kolektyw rodzinny grający na instrumentach dętych! Są braćmi, synami trębacza Phila Cohrana, współracownika legendarnej Sun Ra Arkestra.

Zaczynali w rodzinnym Chicago jako Phil Cohran Youth Ensemble, grali głównie na ulicach i w stacjach metra. Ich sława szybko dotarła do szerokiej publiczności i … branży muzycznej. Ich urokowi nie mogli się oprzeć i zaprosili do wspólnych nagrań i koncertów: Erykah Badu, Prince, Mos Def, Wu Tang Clan, De la Soul, a Damon Albarn (ze słynnych grup Blur i Gorillaz) postanowił nie tylko zapraszać ich na wspólne koncerty, ale też wydawać ich płyty i promować gdzie tylko można.

Opisywanie ich koncertów mija się z celem, a spotykane często określenia, takie jak: „huragan”, „sztorm” czy „tornado”, nawet w części nie oddają tego, co dzieje się zarówno na scenie, jak i wśród publiczności. Nie bez powodu HBE znani są jako „The Bad Boys of Jazz”.

Jeśli współcześnie są jakieś koncertowe pewniaki, to z pewnością należą do nich Hypnotic Brass Ensemble. Bracia Cochrane z Chicago udowadniają, że jazz to muzyka ciągle żywa i atrakcyjna, a jeśli doprawić ją obficie funkiem, soulem i hip-hopem otrzymamy piorunującą mieszankę!

Płytowy debiut HBE miał miejsce w 2004 roku, mimo młodego wieku powoli stają się klasykami. Ich najpopularniejszy utwór „War”, trafił na ścieżkę dźwiękową kinowego hitu „Igrzyska Śmierci”, ale w głębi ducha cały czas czują się niepokorną i zwariowaną kapelą uliczną!

Uwielbiają koncerty klubowe, ale potrafią rozgrzać też publiczność wielkich imprez – grali na głównych scenach największych plenerowych festiwali, m.in. Glastonbury i Roskilde dla 100-tysięcznej publiczności!


Bilety już w sprzedaży na www.bilety.fm oraz na www.eventim.pl oraz w salonach Empik, Media Markt i Saturn w całym kraju.

Zamów newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco.

kup BILET

Tu znajdziesz pełną listę punktów sprzedaży biletów na nasze koncerty. Więcej

darmowe WEJŚCIÓWKI

Cyklicznie losujemy darmowe bilety na nasze koncerty. Więcej

Dołącz do nas