The Mystery Of The Bulgarian Voices feat. Lisa Gerrard

Informacje o koncercie

12-06-2019, 20:00

Kup bilet:

Ideą przewodnią albumu “BooCheeMish” było połączenie unikalnych głosów – chórzystek z The Mystery Of The Bulgarian Voices, genialnej wokalistki Lisy Gerrard (Dead Can Dance) oraz światowego mistrza beatboxu – SkilleRa.
 
The Mystery Of The Bulgarian Voices to najsłynniejszy bułgarski chór uhonorowany najważniejszymi muzycznymi nagrodami na świecie, m.in. nagrodą Grammy. Punktem wyjścia ich najnowszej płyty był bułgarski folklor, jedna z najstarszych tradycji muzycznych w Europie o ponad 1000-letniej historii. Tradycyjne pieśni inspirowane codziennym życiem i rytuałami ludzi. Unikalność śpiewu i głosów wyrażających głębokie ludzkie emocje to najbardziej harakterystyczne elementy bułgarskiego folkloru. Każda z chórzystek pochodzi z innego regionu Bułgarii i ma unikalną barwę głosu. Ich połączenie w wielogłos chóru tworzy magiczne, niezapomniane brzmienie.
 
Lisa Gerrard to wyjątkowa, obdarzona wspaniałym głosem wokalistka. Przez lata swojej muzycznej kariery, pod wpływem różnorodnych tradycji muzycznych, wypracowała unikalny styl śpiewania. Jedną z jej głównych inspiracji był właśnie tradycyjny bułgarski styl śpiewu. Unikając prostego naśladownictwa Lisa Gerrard odnalazła własną interpretację muzyczną i na tej bazie skomponowała utwory. Wokalistka wykreowala wlasny język muzyczny śpiewając bez użycia słów. Opiera się on na założeniu, że sam ludzki głos jest najbardziej autentycznym i głębokim wyrazem emocji. Taka forma śpiewu tworzy absolutnie niezwyklą atmosferę podczas koncertów. Muzyczna współpraca Lisy Gerrard z bułgarskim chórem zaowocowała wyjątkowym, niemal organicznym brzmieniem.
 
SkilleR to Mistrz Świata Beatboxu z 2012 roku. W ostatnich latach jego muzyczne przedsięwzięcia zmierzały do podniesienia beatboxu do rangi wokalnej sztuki. To muzyczna droga której kierunki wyznaczyli tacy wielcy wokaliści jak m.in. Bobby McFerrin. Wykorzystując własny głos do tworzenia rytmów i dźwięków, SkilleR uczestniczył w wielu muzycznych przedsięwzięciach nawiązujących do różnorodnych tradycji muzycznych. W projekcie “BooCheeMish” wykorzystuje swoje unikalne możlwiości głosowe do wzmocnienia tradycyjnych bułgarskich rytmów. Razem       z Lisą Gerrard i wokalistkami chóru tworzą na scenie niezwykłą atmosferę i magiczny koncert.
 
Koncert “BooCheeMish” to muzyczna podróż, w której towarzyszyć będą nam nie tylko głosy, ale też brzmienia tradycyjnych instrumentów, m.in: gadulka, tambura i kaval.
 
Na program koncertu składają się utwory Lisy Gerrard z akompaniamentem zespołu oraz SkilleRa   i chóru, tradycyjne pieśni w wykonaniu chóru oraz specjalne kompozycje we współnym wykonaniu Lisy Gerrard i chóru. Autorem aranżacji i oryginalnych kompozycji jest kompozytor i dyrygent Petar Dudakov.

Występują

Zamów newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco.

kup BILET

Tu znajdziesz pełną listę punktów sprzedaży biletów na nasze koncerty. Więcej

darmowe WEJŚCIÓWKI

Cyklicznie losujemy darmowe bilety na nasze koncerty. Więcej

Dołącz do nas